5 NAJČASTEJŠICH CHÝB PRI CVIČENÍ – PosvancFitness.com

Ak chcete cvičením schudnúť, spevniť telo alebo nabrať v určitých partiách svalovú hmotu, mali by ste tréning vykonávať premyslene. Zbytočne sa nepreťažujte a dbajte na správnu cvičebnú techniku. Zoznámte sa s najčastejšími chybami pri posilňovaní svalových partií.

Vyberte správny druh pohybu

Pre chudnutie je lepšie zvoliť nejakú vytrvalostnú aktivitu – napríklad jazdu na bicykli, aerobik alebo cvičenie v posilňovni. U ľudí s veľkou nadváhou sú veľmi zaťažované kĺby, a preto je potrebné cvičiť opatrne – vhodný je v tomto prípade aqua-aerobik alebo rýchlejšia chôdza (nie behanie). Ak máte možnosť, nechajte si na začiatok na špeciálnom prístroji zmerať množstvo tuku a svalov v tele, dostanete tak presný obraz, ako na tom ste.

Necvičte dlho, ani príliš krátko

Aby ste spaľovali tuky športujte pravidelne minimálne 60 minút, aspoň dvakrát až trikrát týždenne. Správne zostavené cvičenie by malo obsahovať najprv zahriatie organizmu (beh, bicykel), potom pretiahnutie svalov, ďalej posilňovanie konkrétnych svalov a na záver opäť aeróbnu aktivitu a pretiahnutie svalov.

Svalstvo spáli viac energie

Vaším cieľom by nemalo byť len odstránenie prebytočného tuku, ale tiež vytvorenie rozumne aktívnej svalovej hmoty. Ak podiel svalov zvýšite, aktívna telesná hmota vlastne pracuje za vás. Svaly totiž aj v pokoji spália viac energie, ako tukové tkanivo.

Nezavrhujte fitness

Pre naozaj komplexnú zmenu postavy je najvhodnejšie cvičenie vo fitnescentre. Pri správnom zaťažení jednotlivých svalových skupín, ktoré je doplnené aeróbnou aktivitou, sa požadované výsledky dostavia rýchlejšie, než pri iných športových aktivitách. Dôležité ale je, aby takéto cvičenie bolo správne zostavené a prebiehalo podľa určitých zásad, inak môže byť všetka námaha k ničomu a naopak si môžete aj uškodiť.

Bez správnej životosprávy to nepôjde

Základné a jednoduché pravidlo znie – aby ste začali chudnúť, musíte vydať viac energie, než prijímate. Inak si cvičením síce zlepšíte kondíciu, ale neschudnete. Zabudnite na radikálne diéty. Síce vám môžu krátkodobo znížiť hmotnosť, ale pri dlhodobom pohľade sú neúčinné a naopak môžu organizmus dokonca poškodiť.

Osobný tréning s trénerom Vám pomôže pohodlne a ľahko sa zorientovať vo svete fitness. Stačí urobiť prvý krok a dohodnúť si úvodnú konzultáciu TU.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Logo_footer   
     © 2016 POSVANCFITNESS KLUB by Vibration

Proudly powered by WordPress