POZNÁTE 11 NAJLEPŠÍCH POTRAVÍN NA CHUDNUTIE ? – PosvancFitness.com

Poznajte najlepšie potravíny na chudnutie ? Výživné látky a správne fungovanie metabolizmu sú nevyhnutné pre efektívne chudnutie. Ovocie obsahuje mnoho vitamínov, minerálov, vlákniny, stopových prvkov a vodu, vďaka čomu sa zvyšuje aj príjem tekutín. Určite mnohí z Vás už napríklad počuli, že ananás je požierač tukov.

ŠKORICA – reguluje hladinu cukru v krvi a vyvoláva hormóny šťastia. Pridávajte si štipku do müsli (26 kcal).

ORECHY – obsahujú veľa zdravých tukov a vitamín B (580 kcal).

ANANÁS – vďaka obsahu bromelínu aktivuje v organizme látkovú premenu (42 kcal).

KIVI – ide o významný zdroj vitamínu C a je dobré proti celulitíde (56 kcal).

RYBY – obsahujú dôležité bielkoviny a sú ľahko stráviteľné. Majú oveľa viac vitamínov a minerálov ako ostatné druhy mäsa. Znižujú krvný tlak a hladinu cholesterolu, napríklad pstruh alebo pleskáč – cejn (470 kcal).

ZEMIAKY – odvodňujú a obsahujú škrob, ktorý sa do krvi dostáva len postupne (62 kcal).

KYSLÁ KAPUSTA – skrýva veľa vitamínu C a vďaka baktériám mliečneho kvasenia podporuje prirodzeným spôsobom črevnú mikroflóru (20 kcal).

MANDLE– v malom množstve sú prospešné, pretože udržujú v rovnováhe hladinu cukru a tým držia pocity hladu na uzde (570 kcal).

SUŠENÉ DATLE – sú najlepším zdrojom vitamínu C a obsahujú aj užitočnú vlákninu, ktorá podporuje činnosť čriev a zrýchľuje metabolizmus (277 kcal).

SUŠENÉ FIGY – okrem toho, že jedna jediná figa dokáže zahnať hlad na celé dopoludnie, pomáha pri únave, zlepšuje náladu a zaháňa nervozitu

ŠOŠOVICA – vďaka lecitínu posilňuje nervy a zlepšuje výdrž, čo je na udržanie štíhlej línie nevyhnutné (187 kcal).

A čo iné druhy ovocia, zeleniny a iných plodov? Určite mnohí z Vás už napríklad počuli, že ananás a je požierač tukov.

A čo teraz ? Začnem jesť týchto 11 potravín a budem zrazu chudý/á ? Až tak jednoducho to nefunguje priatelia. No postupne zaradujte tieto potraviny do jedálnička, a robte si nové stravovacie návyky. Chudnutie má byť zábava a musíme ho brať ako celkovú zmenu stravovacích návykov a nie ako dvoj mesačnú dietu.

PS1: Čo myslíte že sa stane s autom ktoré, jazdí na benzín, a my do neho budeme liať diesel, nebudeme meniť olej, robiť údržbu atď…. Ako dlho vydrží jazdiť, a fungovať ? Naše telo je perfektný stroj no na to aby nám dlho a kvalitne slúžilo sa o neho musíme starať, súhlasíte ?

PS2: Podeľte sa s ostatnými do komentárov nižšie, ako beriete zdravé stravovanie vy.

Logo_footer   
     © 2016 POSVANCFITNESS KLUB by Vibration

Proudly powered by WordPress