MOTOR NAŠICH ÚSPECHOV – MOTIVÁCIA – PosvancFitness.com

Motivácia. Čo to je? Odkiaľ pochádza? A prečo je taká dôležitá?
Tieto a mnohé ďalšie otázky sa Vám pokúsim zodpovedať v nasledujúcom krátkom článku. Začnime, ale pekne od začiatku.

Čo to je motivácia…

Motivácia je veľmi všeobecný a hlavne individuálny pojem. Motivácia by mala byť hnacím motorom na dosiahnutie našich úspechov a cieľov.
Pre niekoho je motivácia len ráno vstať z postele a ísť do práce, aby mu na konci mesiaca pípla výplata, pre iného je zas motivácia na sebe stále pracovať, rozširovať svoje obzory aby mohol žiť lepší a plnohodnotnejší život. Motivácia sa nedá jednoznačne definovať a špecifikovať, je veľmi subjektívna.
Pre mňa osobne predstavuje motivácia súbor hmotných aj nehmotných veci, ktoré mi pomáhajú dostať sa bližšie k mojim cieľom a zároveň nimi budujem lepšie ja. Nemusí to byť iba pesnička, ktorá ma vyhecuje k ďalším trom opakovaniam, ale je to aj túžba sa vzdelávať, obohacovať sa o nové informácie, ktoré mi ukážu nový smer a cesty v živote.

Odkiaľ pochádza?

Motivácia by mala prameniť z nášho vnútra, mala by nás sprevádzať každý deň a poháňať nás ďalej. Preto by si každý človek mal vo svojom živote zadefinovať čo chce dosiahnuť a kam sa chce dostať. Máte definovaný presne Váš cieľ ?

Nato aby sme splnili uvedené požiadavky, budeme potrebovať motiváciu, pretože život nám neraz pripraví zložité skúšky, ktoré môžeme zvládnuť len ak sme dostatočne silný. Následne sa stačí vydať na cestu na ktorej nás bude sprevádzať tak potrebná motivácia.

Avšak motivácia nemusí byť iba vnútorný faktor, môžu nás motivovať aj vonkajšie podnety- ten chlap má fakt super auto, budem musieť niečo vo svojom živote zmeniť, keď si chcem aj ja raz také kúpiť, alebo, tá baba v posilke mala fakt dobrú postavu, budem musieť viac makať a lepšie sa stravovať, ak chcem vyzerať ako ona.

Prečo je taká dôležitá?

Každé z týchto stretnutí nás môže motivovať aby sme začali robiť veci inak.
Motivácia by mala patriť medzi naše každodenné rutiny, mala by byť stále pri nás. Nebojte sa vizualizovať si svoje sny a predstavy, ale čo je ešte dôležitejšie začnite podnikať skutočné kroky na ich realizáciu.

Pretože Winston Churchill raz povedal: „Fakty sú krajšie ako sny „.

Oliver Rothschein – osobný tréner fitness

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Logo_footer   
     © 2016 POSVANCFITNESS KLUB by Vibration

Proudly powered by WordPress