Často počúvame, že na to, aby ste mali ploché brucho, NEpotrebujete cvičiť. Stačí schudnúť pomocou stravy.

 Áno, cvičenie priamych brušných svalov nie je priamo úmerné tomu, či z oblasti brucha chudneme alebo nie. Chudnutie je zmena biochémie a zmena na úrovni hormónov v tele, vďaka čomu telo odbúrava podkožný, ale aj vnútrobrušný tuk, lebo ho UŽ nepotrebuje.

To, že tuk aktuálne máte naviac, znamená, že ho biochémia a hormóny vplyvom mozgu tvoria, lebo ho potrebujete. Vy opticky nie 🙂 , ale vaše telo áno.

💪🏻 Jedným z najdôležitejších krokov, ktoré túto biochémiu v tele a hormóny vedia ovplyvniť priaznivo je pravidelný, ľahký a efektívny tréning na brucho. Hoci aj každý deň. Pekné, ploché a silno vyzerajúce brucho potrebuje aj SILU. Tá sa do nejakej miery vo vývine zvyšuje ,,obyčajným´´ pohybom.

Časom ale viac sedíme a ležíme ako sa hýbeme. Takže brucho slabne.

‼️POZOR, nehovoríme o vykonávaní 100 brušákoch denne. Toto cvičenie môže byť nevhodné pre vašu chrbticu.
Zapojenie jednoduchých cvičení ako PLANKBIRD DOG alebo DEAD BUG môže veľmi pomôcť k plochému a pevnému brušku. Tieto cvičenia vyzerajú jednoducho, no majú čo do seba ;).

💪🏻‼️ Prečo to je okrem iného dôležité v bežnom živote?
Pevný trup, core alebo streda tela nás drží v každom pohybe, ktorý robíme. Berieme pohár zo stola, zohneme sa po niečo na zemi, chodíme, jednoducho pri každom pohybe.

Rozvíjajte preto svoju silu trupu, nie len pre vizuál ale aj pre zdravie. Začnite malými krokmi. Denne 1 minúta PLANK, BIRD DOG alebo DEAD BUG a vytrvajte do konca týždňa.

Idete dotoho? 🙂

Tomáš Pošvanc – Silový a kondičný tréner

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Logo_footer   
     © 2016 POSVANCFITNESS KLUB by Vibration

Proudly powered by WordPress