5 NAJČASTEJŠICH CHÝB PRI CVIČENÍ – PosvancFitness.com

Ak chcete cvičením schudnúť, spevniť telo alebo nabrať v určitých partiách svalovú hmotu, mali by ste tréning vykonávať premyslene. Zbytočne sa nepreťažovať a dbať na správnu cvičebnú techniku.

Zoznámte sa s najčastejšími chybami pri posilňovaní a teda všeobecne cvičení vo fitku alebo s vlastnou váhou tela.

Vyberte správny druh pohybu

Pre chudnutie je lepšie zvoliť nejakú vytrvalostnú aktivitu – napríklad jazdu na bicykli, aerobik alebo cvičenie v posilňovni. U ľudí s veľkou nadváhou sú veľmi zaťažované kĺby, a preto je potrebné cvičiť opatrne – vhodný je v tomto prípade aqua-aerobik alebo rýchlejšia chôdza (nie behanie). Ak máte možnosť, nechajte si na začiatok na špeciálnom prístroji zmerať množstvo tuku a svalov v tele, dostanete tak presný obraz, ako na tom ste.

Necvičte dlho, ani príliš krátko

Aby ste spaľovali tuky, športujte pravidelne minimálne 60 minút, aspoň dvakrát až trikrát týždenne. Správne zostavené cvičenie by malo obsahovať najprv zahriatie organizmu (beh, bicykel, dynamická rozcvička), ďalej posilňovanie konkrétnych svalových partii a na záver opäť aeróbnu aktivitu, prípadne odpočinok (napríklad dychové cvičenia).

Svalstvo spáli viac energie

Vaším cieľom by nemalo byť len odstránenie prebytočného tuku, ale tiež vytvorenie rozumnej, aktívnej svalovej hmoty. Ak podiel svalov zvýšite, aktívna telesná hmota vlastne pracuje za vás. Svaly totiž aj v pokoji spália viac energie, ako tukové tkanivo. Budujte svaly = spaľujte viac!

Nezavrhujte fitness

Pre naozaj komplexnú zmenu postavy je najvhodnejšie cvičenie vo fitnescentre prípadne s pomocným náradím kdekoľvek. Pri správnom zaťažení jednotlivých svalových skupín, ktoré je doplnené aeróbnou aktivitou, sa požadované výsledky dostavia rýchlejšie, než pri iných športových aktivitách. Dôležité ale je, aby takéto cvičenie bolo správne zostavené a prebiehalo podľa určitých zásad, inak môže byť všetka námaha k ničomu a naopak si môžete aj uškodiť. Vnímajte fitness (či už miesto, trénera alebo ako životný štýl) ako pomocnú ruku pri dosahovaní krajšej postavy.

Bez správnej životosprávy to nepôjde

Základné a jednoduché pravidlo znie – aby ste začali chudnúť, musíte vydať viac energie, než prijímate. Inak si cvičením síce zlepšíte kondíciu, ale je dosť možné, že neschudnete. Zabudnite na radikálne diéty. Síce vám môžu krátkodobo znížiť hmotnosť, ale pri dlhodobom pohľade sú neúčinné a naopak môžu organizmus dokonca poškodiť.

Jedna z najčastejších chýb, ktoré robia cvičenci začiatočníci je, že berú zmenu tela ako len ako krátkodobú prácu na sebe. Je však úplne známe a jasné, že skutočná zmena prichádza len po zmene celkovej životosprávy. Tam patrí: cvičenie, strava, spánok, pitný režim a duševný rozvoj.

Radi Vám pomôžeme schudnúť, nabrať svaly alebo odstrániť bolesť tak, ako stovkám ľuďom pred Vami. Musíte to však chcieť najprv Vy! Úvodná osobná/online konzultácia a osobný tréning s trénerom Vám pomôže pohodlne a ľahko sa zorientovať vo svete fitness. Stačí urobiť prvý krok a dohodnúť si úvodnú konzultáciu TU. Budeme sa na Vás tešiť!

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Logo_footer   
     © 2016 POSVANCFITNESS KLUB by Vibration

Proudly powered by WordPress