Jednoduchý návod ako okamžite začať chudnúť! – PosvancFitness.com

Stále sa sami seba pýtate, prečo nemôžte schudnúť aj keď ste prešli na zdravú stravu?
Chudnutie nie je totižto len o tom jesť zdravo. Veľa ľudí v dnešnej dobe je veľké porcie veľa krát do dňa. Aj keď sú to možno zdravšie jedlá, no môžu obsahovať veľa kalórií. Hlavným bodom je preto kalorický deficit.

Čo to vlastne ten kalorický deficit je? Zoberme si na to príklad. Ak máte aktívny život, napríklad chodíte do posilňovne a pri tréningu spálite približne 500 kalórií, váš bazálny metabolizmus je 1500, čo znamená, koľko kalórií spálite v kľude, napríklad keby ste celý deň len ležali. Plus sa chodíte každý deň na 20-30 minút prejsť. Hovoríme o prechádzke vo vyššom tempe. Čiže pri takej, kde sa spotíte, ale aj tak stále dokážete s prehľadom rozprávať. Pri tejto prechádzke spálite približne 180 kalórií. Ak toto všetko zrátame je to kalorický výdaj, v našom prípade 2180 kalórií. Plus sa tam ráta ešte trávenie ale to sú príliš malé hodnoty.

Ak chcete aby ste chudli, váš kalorický príjem musí byť menší ako kalorický výdaj. To znamená, že musíte prijať menej ako týchto vyššie vypočítaných 2180 kalórií. Čiže napríklad budete prijímať 1900 kalórií. Avšak nemôžme zabudnúť, kalorický príjem nikdy nemôže byť nižší ako bazálny metabolizmus.

Nie vždy, keď sa hovorí o chudnutí to musí znamenať, že jete 2 krát do dňa a iba šaláty.

Stačí, ak zaradíte ťažší tréning, pri ktorom spálite viac kalórií a môžete jesť kľudne aj viac krát do dňa. Avšak stále sa bavíme o zdravom vyváženom jedle. Nie o tom, že budete jesť jeden krát do dňa a jedlo bude kúpené v rôznych fast foodoch. Avšak nehovoríme, že raz za čas si aj ten nemôžte dať.

Preto je najlepšie mať aspoň trošku prehľad o kalóriách. Máte presný prehľad o tom koľko môžte zjesť alebo ak dostanete chuť na niečo sladké či si ten štvorček čokolády môžte ešte dať. Áno, aj štvorček čokolády cez diétu je dovolený. Dokonca aj dva. Ak vám to sedí do vášho kalorického príjmu a nepresiahnete ho ním. Myslím, že najlepšie je si rátať týždenný kalorický príjem. Z príkladu vyššie sme zistili že denný príjem by mal byť 1900 kalorií. Čiže toto číslo vynásobíme 7 (dní v týždni) a vyjde nám číslo 13 300 kalórií.

Toto je číslo, ktoré nemôžme presiahnuť na týždennej báze. Čiže nemusíme denne prijímať rovnaký počet kalórií. Ak vieme, že napríklad v piatok ideme na oslavu a trošku zhrešíme, tak si budeme strážiť celý týždeň to, aby sme prijali každý deň menej kalórií ako je 1900 a zvyšné kalórie si môžme prirátať do piatku.

Pozor, neznamená to, že ak si celý týždeň dávam pozor a jeme napríklad o 100 kalórií menej, že na oslave zjeme všetko čo nezje nás. 😀 Treba sa aj k jedlu správať s rozumom.

Tak čo? Začínaš si rátať kalórie? Budeš tak mať lepší prehľad o tom čo a hlavne koľko môžeš zjesť.
Ak by si v tom aj napriek článku mal zmätok, ozvi sa nám a radi ti pomôžeme.

Paťka a Igor
Siloví a kondiční tréneri
V prípade otázok nás kontaktujte priamo TU, a nezáväzne sa na osobnom stretnutí môžeme porozprávať, ako Vám môžem viac.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Logo_footer   
     © 2016 POSVANCFITNESS KLUB by Vibration

Proudly powered by WordPress